BLOG CK ÚSMEV

ZOBRAZIŤ TÁBORY

V roku 2019 do tábora s príspevkom zamestnávateľa

Určite ste už zachytili v médiách správy o pripravovanej novinke v podobe rekreačných poukazov. Novela zákonníka práce je už odobrená parlamentom a bol do nej pridaný inštitút – príspevok na rekreáciu zamestnancov. Popísalo sa toho už mnoho a tak nám dovoľte v krátkosti zhrnúť to, čo vám tento nový zamestnanecký benefit prinesie a aké sú podmienky na jeho získanie.

Novela zákona vstupuje do platnosti od prvého januára 2019. Štát chce touto formou podporiť cestovný ruch na Slovensku ako aj samotnú rekreáciu zamestnancov. Základnou podmienkou na získanie príspevku je byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer v spoločnosti s viac ako 49 zamestnancami. Ďalšou podmienkou je minimálne 24 mesiacov trvajúci pracovný pomer. V prípade, že zamestnanec tieto podmienky nespĺňa je rozhodnutie o pridelení rekreačných poukazov na vôli zamestnávateľa. Na príspevok majú nárok aj zamestnanci verejnej a štátnej správy.

Zamestnanec o daný benefit požiada zamestnávateľa a ten je povinný v prípade splnených podmienok mu vyhovieť. Príspevok na rekreáciu zamestnancov bol stanovený na 55 percent výšky oprávnených nákladov v maximálnej výške 275€ na zamestnanca. U zamestnanca, ktorý má dohodnutý kratší pracovný čas sa maximálna čiastka príspevku zníži na základe dohodnutého pracovného času.

Zamestnávateľ má na výber z dvoch možností vyplatenia príspevku a to formou rekreačných poukazov na spôsob dnešných stravných lístkov alebo formou preplatenia oprávnených výdavkov na základe predložených účtovných dokladov s označením zamestnanca.

Zamestnanec má nárok uplatniť poukazy aj na rekreáciu manželky alebo dieťaťa v letnom detskom tábore. Platnosť poukazov je vždy do konca kalendárneho roka. Uplatniť ich je možné len na Slovensku s podmienkou, že rekreácia musí trvať minimálne dve noci.

Novinku je možné uplatniť aj na rekreáciu detí v našich letných táboroch. Vyberiete si tábor, jednoducho online objednáte a po návrate dieťaťa z tábora predložíte zamestnávateľovi zmluvu s dokladom o zaplatení. Zamestnávateľ Vám následne preplatí až 50% nákladov, do maximálnej sumy 275€. Napríklad, tak môžete vášmu dieťaťu dopriať letný tábor Sunny Games už od 90€, tínedžerský  tábor Pohoďák od 119€ a mnohé iné. S výberom vám radi poradíme a poskytneme bližšie informácie.

Využite rekreačné poukazy na kúpu detského tábora už v lete 2019! Tábory sú teraz so zľavou až do 15€! Len do 31.3.!

Reakcie

KONTAKTUJTE NÁS

0904 465 336
0904 465 336
KEDY PRACUJEME?
Deň Na telefóne E-mail
Pondelok 09.00 - 15.00 nonstop
Utorok 09.00 - 15.00 nonstop
Streda 09.00 - 15.00 nonstop
Štvrtok 09.00 - 15.00 nonstop
Piatok 09.00 - 15.00 nonstop

Letné tábory, jazykové pobyty a zájazdy

CK Úsmev ponúka detské tábory na Slovensku, tábory pre deti. Naše tábory to nie sú len niekoľko dní strávených bez rodičov, ale sú to dni plné bohatého programu. Letné tábory ponúkame s rôznym tématickým zameraním a štylizáciou ako napríklad tábor s koníkmi, rybársky tábor, akčný vojenský tábor, tanečný táborumelecké tábory, športový tábor, detské tábory s výučbou jazyka a mnoho ďalších. Najnovšími hitmy sú Kravmaga tábor a Parkour Camp.