BLOG CK ÚSMEV

ZOBRAZIŤ TÁBORY

Animátori - najcennejší poklad táborov

... lákavé že ? No kto by to nešiel robiť ?cheeky Táto práca ozaj nie je o peniazoch a žiaľ ani o oddychu ako si niektorí, hlavne rodičia, mylne myslia. Animátorovi podľa zákona stačí 18 rokov, ale vieme, že to ešte nie je to "pravé orechové". Často ešte bojujú s vlastnou skorou "dospelosťou" a nevedia sa zaradiť. Či ťahať s deťmi alebo byť zodpovedným dospelákom. Nesmú byť ale ani veľmi starí, čo je z pohľadu detí už 30 rokov. Animátorov nad týmto vekom už deti zaraďujú medzi fosílie (pozn."žijúce skameneniny, ktoré vznikli pred mnohými miliónmi rokov a nevyhynuli, pričom počas evolúcie sa zmenili len málo"...)
TAKŽE KTO TO TEDA MÁ BYŤ ?
Ideál je medzi 21 a 30 rokov, výnimočne aj viac. Tie výnimky sú typy tzv.večných puberťákov ktorých po prekonaní počiatočného šoku nakoniec akceptujú aj deti.
Ideálne je namiešať starších s mladšími. Tí mladší držia tých starších "v obraze" a tí starší zase vysvetlia, tým mladším, že driemajúc na bruchu na pláži nechať deti voľne sa kúpať, nie je správny spôsob ako doviezť deti domov v pôvodnom počte a zodpovedajúcom zdravotnom stave.
A tak miešame a funguje je to. Aj keď nie vždy sa nám to podarí namiešať úplne ideálne. Predsa len aj animátori sú len ľudia, majú svoj život a svoje problémy.
PRÁCA ANIMÁTORAdevil
je to hlavne o plnej zodpovednosti za životy a zdravie všetkých účastníkov. K tomu ešte musia vytvárať program, zastúpiť rodičov keď je dieťaťu smutno alebo má nejaký osobný problém, dozrieť na tých starších aby detský letný tábor prebiehal v medziach zákona. V spolupráci so zdravotníkom dohliadnuť aby deti brali lieky ktoré musia, aby boli správne oblečené. Na požiadanie rodiča strážiť a dávkovať dieťaťu vreckové. Nebudem pokračovať pretože blog vraj nemá mať viac ako 700 slov. Najväčšia sranda ale prichádza nakoniec - ako sme už naznačili v podnadpise, toto všetko robia za symbolickú odmenu. Keby sme to prepočítali, ich hodinová mzda bude v centoch. Takže ak niekoho napadne, že animátori si chodia do letného detského tábora užívať, ubezpečujeme vás, že nechodia. Pretože aj keby chceli, nemajú začo.sadChodia tam preto, že majú radi deti a užívať si môžu len skvelý kolektív, milé detí (ak sú miléwink) a krásne prostredie. Človek sa až pýta, či sú normálni keď sa na takéto niečo dajú. Chválabohu nie sú - v dobrom slova zmysle.wink My sme im za to vďační a mali by ste byť aj vy.
PREČO TO BEZ NICH NEJDE ?heart
Z našich skúseností vieme, že  aj keď sa pokazí autobus vezúci deti do tábora, chatu zatvorí hygienik a strava je nejedlá, deti môžu prísť z tábora spokojné. Dlho sme rozmýšľali ako je to možné  a zistili sme, že deti také „detaily“ ako je strava či ubytovanie väčšinou neriešia. To riešia hlavne rodičia.cool Pre deti  je naozaj dôležitá atmosféra v tábore a tú robia práve animátori. Dobrí animátori sú základom každého dobrého letného tábora. Musia byť nielen organizačne schopní s prirodzenou autoritou, ale aj milí, ústretoví, nikdy nesmú byť unavení a hlavne musia mať radi prácu s deťmi a vedieť sa im prispôsobiť . Absolútne nezáleží na tom, či sú vo svojom zamestnaní pedagógovia, programátori  alebo predavači. Znie to čudne, ale verte nám, je to tak. Takže ak niekoho takého poznáte, pošlite ho prosím k nám do cestovnej kancelária Úsmev my si ho zaškolíme a nejak sa už dohodneme.
Kto sa na deti necíti, cestovný ruch ponúka aj mnohé iné atraktívne pozície a nielen brigádne. Pozrite si tipy na zamestnanie vhodné na cestovanie, animátor je na predných priečkach !
Kolektív "fosílii" z CK Úsmevkiss

 

Reakcie

KONTAKTUJTE NÁS

0904 465 336
0904 465 336

... ALEBO PRÍĎTE PRIAMO K NÁM

KEDY PRACUJEME?
Deň V kancelárii Na telefóne E-mail
Pondelok home office - nonstop
Utorok home office - nonstop
Streda home office - nonstop
Štvrtok home office - nonstop
Piatok home office - nonstop

Letné tábory, jazykové pobyty a zájazdy

CK Úsmev ponúka: detské tábory na Slovensku, zimné a letné tábory v zahraničí, jazykové tábory a pobyty, lyžovačky pre deti. Naše tábory to nie sú len niekoľko dní strávených bez rodičov, ale sú to dni plné bohatého programu. Letné tábory ponúkame s rôznym tématickým zameraním a štylizáciou ako napríklad tábor s koníkmi, akčný vojenský tábor, tanečný táborumelecké tábory, športový tábor, detské tábory s výučbou jazyka a mnoho ďalších. Najnovšími hitmy sú Kravmaga tábor a Parkour Camp.
Veľkú časť ponuky tvoria zahraničné tábory, hlavne tábory pri mori. Našou špecialitou sú zájazdy pre mládež od 18 rokov a jazykový pobyt pre deti v Anglicku. Deti a mládež si s nami môžu oddýchnuť pri mori v tábore v Chorvátsku, v tábore v Bulharsku a v tábore v Taliansku, kde je to skôr o odpočinku ako o hrách na lúke a v lese.Tábory pre deti a mládež organizujeme vyše 25 rokov a mnohí z účastníkov už u nás pracujú ako animátori, príp. k nám už hlásia svoje deti.