BLOG CK ÚSMEV

ZOBRAZIŤ TÁBORY

Jazykové tábory, jazykové kurzy, jazykové pobyty

Čo je čo a o čo ide ?
Jazykové tábory ? To úúúrčite !
Je to najstaršia, najjednoduchšia a vymierajúca forma jazykového prázdninového „pseudodovzdelávania“. Ide (išlo) vlastne o klasický detský tábor, ktorý bol väčšinou z dôvodu lepšej predajnosti a u nekomerčákov možno z  naivnej viery vo význam, vylepšený o pár hodín jazykovej konverzácie. Väčšinou to viedli preškolené pani učiteľky ruštiny a navrátené aupairky. Nemalo to žiadnu koncepciu, či osnovu a teda ani valnú úroveň a žiaden význam. Ale rodičia nevnímajúc svoje zhnusené a v prípade teenov aj nasrdené deti mali dobrý pocit, že nevyhodili peniaze úplne zbytočne.
Postupne sa ale jazyky vďaka revolučným zmenám školského systému, osnov aj politiky prirodzene rozšírili, nahradili povinnú ruštinu a stratila sa nutnosť mučiť deti jazykmi ešte aj v letnom jazykovom tábore. Klesajúci záujem ale zvýšil tlak na kvalitu tých jazykových táborov ktoré zostali. Tým sa ale tiež zvýšila ich cena aj v podstate zostali takmer už len tie naše – jazykové tábory CK Úsmev. Jasné, že trošku klamem, ale nie veľmi ... Milé nie ? wink
Jazykové kurzy alebo čo teda ?
Pojem starý ako samotné jazyky a preto tu nebudem robiť hĺbkovú analýzu. Kurzy máme pobytové, krátkodobé, jednorázové, online kurzy, korešpodenčné, atď.,atdˇ. Prečo sa teda pozastavujem pri jazykových kurzoch ? Jednoducho náš pôvodný ale výrazne skvalitnený produkt-jazykový tábor potrebujeme nejako povýšiť a odlíšiť od vyššie uvedených jazykových táborov. Prečo, pretože už to nie je hlavne o tábore ale o jazyku. Má to osnovu, koncepciu  a systém a aj „obyčajné táborové aktivity prebiehajú v cudzom jazyku s tým že nedostatky sú korigované priamo za pochodu a teda sú deťmi lepšie prijímané. Ďalším plusom je, že na jazykové kurzy sa už dnes hlásia deti v drvivej väčšine dobrovoľne a preto sa „vzdelávaniu“ nebránia. Aspoň nie tak veľmi wink
Jazykové kurzy sú vznešenejšie ako len jazykové tábory a preto ich aj balíme do kvalitnejšieho obalu, teda nie horská chata typu Liptov ale snažíme sa vybrať primerane pohodlný hotelík v krásnom prostredí a to sa samozrejme s niektorými lektormi ktorí nevedia koľko si za svoje služby zapýtať, odráža aj na cene. Ale chvalabohu po viac ako 25-tich rokoch si pomaly zvykáme, že za kvalitu sa platí. Dokonca niekedy aj na Slovensku .... Ozaj, aby som nezabudol, najlepšie kurzy sú samozrejme jazykové kurzy CK Úsmev ! Milé nie ? wink Veď pozrite na čo vás chcem úúúúplne nenápadne nahovoriť-na toto (klik) 
Jazykové pobyty, to je zase iné ?
Toto už je iné kafe a silné kafe aj pre nás a preto si prizývame na pomoc renomovaných zahraničných partnerov. Niečo nám totiž hovorí, že jazykový pobyt v Terchovej by asi nemal veľký zmysel.
V portfóliu jazykových kurzov CK Úsmev máme aj "ochutnávku" - 10-dňový jazykovo-poznávací pobyt v Londýne  pre tých, ktorí nie sú si istí sami sebou. Nemalo by zmysel vypraviť sa na dlhodobý pobyt a po týždni zistiť, že dieťa sa napr. precenilo alebo mu takáto forma nesedí. Pre odváženejších máme aj 16-dňový jazykový pobyt vo Worthingu. Tento pobyt je už aj viac jazykový.
Jasné, že s ubytovaním v rodinách a po jednom !
Inak by ste účinok jazykového kurzu v Anglicku znížili viac ako o polovicu. To je ako kúpiť si lístok do Košíc a vystúpiť v Žiline. Niektorí rodičia to ale nechápu „nech si deti užijú“ ! Hmm, to si môžu aj v jazykovom kurze v Krpáčove a za polovičnú sumu. Ale prečo by som hovoril sám proti sebe ? Malo by ma tešiť, že nakúpia to najdrahšie. Aj teší. Ale aj trochu mrzí pretože potom zistia, že takýto jazykový pobyt nesplnil očakávania a viac sa k nám nevrátia. Nesmieme byť preto krátkozrakí. Ale náš zákazník náš pán, keď chcete ubytujeme dieťa aj s ľadovým medveďom cheeky (kecám).
Ide o to, že to čo sa dieťa počas dopoludnia naučí teoreticky v škole, môže si podvečer a večer vyskúšať v praxi v rodine a buď mu to posilní jazykové sebavedomie alebo zistí, že musí pridať. Obidva závery sú užitočné a hlavne motivačné.
Väčšina rodín sa s deťmi radi porozprávajú. Niektorí sa neškodne zabávajú na ich angličtine, iní, ktorí už o Slovensku počuli sa chcú dozvedieť ako je možné že to tu napriek všetkému ... stále funguje. Nech majú motív akýkoľvek, pre obe strany je to prospešná debata.
Stačí 10 -16 dní ?
Na začiatok určite. Tieto naše krátkodobé jazykové pobyty sú dobré tým, že deti sa majú ako v bavlnke, sú pod stálym dohľadom našich sprievodcov, v škole učiteľov, potom rodín a v našom prípade aj našich vodičov autobusu ktorý tam s nimi po celú dobu pobytu zostáva. Rodičia majú na rodinu aj na sprievodkyne kontakt, takže napriek veľkej vzdialenosti odlúčenie a cudzie prostredie nie je ani pre diaťa ani pre rodiča také bolestivé.
Aby som nezabudol, hádajte koho jazykové pobyty sú najlepšie ? Milé nie ? wink
Pre čertsvo dospelých a mladých jazykových masochistov máme aj individuálne jazykové pobyty.
Ale o tom inokedy. Mimochodom, hádajte .... Ale to by už nebolo vtipné surprise
S pozdravom
Lubošš

Reakcie

KONTAKTUJTE NÁS

0904 465 336
0904 465 336

... ALEBO PRÍĎTE PRIAMO K NÁM

KEDY PRACUJEME?
Deň V kancelárii Na telefóne E-mail
Pondelok home office - nonstop
Utorok home office - nonstop
Streda home office - nonstop
Štvrtok home office - nonstop
Piatok home office - nonstop

Letné tábory, jazykové pobyty a zájazdy

CK Úsmev ponúka: detské tábory na Slovensku, zimné a letné tábory v zahraničí, jazykové tábory a pobyty, lyžovačky pre deti. Naše tábory to nie sú len niekoľko dní strávených bez rodičov, ale sú to dni plné bohatého programu. Letné tábory ponúkame s rôznym tématickým zameraním a štylizáciou ako napríklad tábor s koníkmi, akčný vojenský tábor, tanečný táborumelecké tábory, športový tábor, detské tábory s výučbou jazyka a mnoho ďalších. Najnovšími hitmy sú Kravmaga tábor a Parkour Camp.
Veľkú časť ponuky tvoria zahraničné tábory, hlavne tábory pri mori. Našou špecialitou sú zájazdy pre mládež od 18 rokov a jazykový pobyt pre deti v Anglicku. Deti a mládež si s nami môžu oddýchnuť pri mori v tábore v Chorvátsku, v tábore v Bulharsku a v tábore v Taliansku, kde je to skôr o odpočinku ako o hrách na lúke a v lese.Tábory pre deti a mládež organizujeme vyše 25 rokov a mnohí z účastníkov už u nás pracujú ako animátori, príp. k nám už hlásia svoje deti.